Haber

Çubuk’ta 1000 kişilik spor salonu inşaatı başladı

Ankara’nın Çubuk ilçesinde Gençlik ve Kültür. SporSağlık Bakanlığı tarafından projelendirilip ihalesi yapılan Çubuk Kapalı Spor Salonu inşaatına başlandı.

Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş, Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Çubuk Şehir Stadı’nın yanındaki eski stadı kapattı sporSalonun bulunduğu alanda yapımına başlanan 1.000 seyirci kapasiteli spor salonu proje alanında incelemelerde bulunarak, yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Demirbaş, ilçedeki en büyük ihtiyaçlardan biri olan modern spor salonunu 2023 yılı sonuna kadar tamamlamayı planladıklarını bildirdi.

Demirbaş, spor salonunun inşaatının tamamlanacağını belirterek, özellikle gençlerin daha iyi fiziki koşullarda spor yapmasına olanak sağlayacağını söyledi.

“Spor şehri olma yolunda ilerleyen ilçemizde spor tesislerimiz her geçen gün artıyor. 2022 yılında gençlik merkezimiz ve yüzme havuzumuz hizmete açıldı. 2023 yılında yaklaşık 60 milyona mal olan inşaatı yapılmış ve inşaat faaliyetlerine başlanmıştır Sayın Gençlik ve Spor Bakanımıza, İl Müdürümüze, İl Başkanımıza ve milletvekillerimize şükranlarımı sunuyorum. ilçemize yakışacak ve ihtiyaçlarımıza cevap verecek şekilde inşaatına başlandı.Toplantı salonu ve antrenman salonu olacak.Farklı branşlarda spor faaliyetlerine katılan gençlerimiz artık daha modern bir tesiste spor yapabilecekler. Tüm milli maçlarda hem ilçemize hem de başkentimiz Ankara’ya hizmet edecekler.”

haber-hocalar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu