Haber

Kılıçdaroğlu, CHP 38. Olağan Kurultayı’na katıldı

Haber: TAMER ARDA ERŞİN – GÜLARA SUBAŞI/ Kamera: ÜNAL AYDIN ​​– MEHMET MEHMETLİOĞLU – ONUR BİNGÖL/ ​​​​Fotoğraflar: TÜMAY BERKİN

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP 38. Olağan Kurultayı’nın yapıldığı Ankara’da SporSalona girdi.

CHP’nin 38. Olağan Kurultayı Ankara Spor Salonu’nda yapıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte salona girerek tribünleri selamladı. Bu arada, “Atamızın emanetini her yürek taşımaz. Adaletin simgesidir, hadi Kılıçdaroğlu. Dürüstlüğün simgesidir, hadi Kılıçdaroğlu.” sözlerinin yer aldığı yeni bir şarkı çalındı. Kılıçdaroğlu salonu selamlarken podyumun arkasına kurulan dev ekrana şunları söyledi; Adalet Yürüyüşü’nden ve Kılıçdaroğlu’nun çeşitli konuşmalarından çeşitli görüntüler yansıtıldı. Bu sırada tribünlerden “Halkın umudu Kılıçdaroğlu” sloganları atıldı.

CHP bugüne kadar 19’u olağanüstü olmak üzere 56 kongre gerçekleştirdi. Bugün toplanan 38. Olağan Kongre iki gün sürecek. Bugün; Başkanlık seçiminin yanı sıra Çalışma ve Hesap Raporları ile Kongre Sonuç Bildirgesi de görüşülerek oylanacak. Yarın Parti Meclisi asil ve yedek üyeleri ile Yüksek Disiplin Kurulu asil ve yedek üyeleri seçilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu